دروس تخصصی رشته برق پایه دهم

با سلام و درود. در مطالب پیشین با معرفی رشته برق همراه شما بودیم و امروز با معرفی دروس تخصصی رشته برق پایه دهم همراه شما هستیم. دروسی که بسیار مهم است و در واقع از آن به عنوان دروس پیش نیاز سال های یازدهم و دوازدهم رشته برق در هنرستان یاد می شود و باید روی آن ها تمرکز بیشتری کرد. پس با ما همراه باشید.
دروس تخصصی رشته برق پایه دهم
دروس تخصصی رشته برق پایه دهم
 

دروس تخصصی رشته الکتروتکنیک (برق) در پایه دهم

در اینجا می خواهیم به معرفی دروس تخصصی رشته برق در پایه دهم بپردازیم. نام این دروس در زیر آمده است:
دروس تخصصی رشته برق پایه دهم
دروس تخصصی رشته برق پایه دهم
  • کتاب طراحی و نصب تاسیسات جریان ضعیف
  • کتاب طراحی و سیم کشی برق ساختمان های مسکونی
  • کتاب دانش فنی پایه
  • کتاب نقشه کشی فنی رایانه ای
  • کتاب فیزیک دهم هنرستان
  • کتاب همراه هنرجو
کتب بالا جزو کتب تخصصی در پایه دهم رشته برق هستند و باید وقت بیشتری نسبت به سایر کتاب ها روی آنها بگذارید. توضیحات مختصری درباره هر کتاب در زیر آمده است:

کتاب طراحی و نصب تاسیسات جریان ضعیف

این کتاب ، یک کتاب کارگاهی است و در کارگاه تدریس می شود. همان طور که از نام این کتاب مشخص است، این کتاب به شما آموزش می دهد که چگونه سیستم هایی که جریان آن ها ضعیف هستند را طراحی و نصب نمایید. برخی از سیستم های جریان ضعیف عبارتند از : سیستم دوربین مداربسته، سیستم اعلام حریق، سیستم اعلام سرقت، سیستم آنتن مرکزی و …

کتاب طراحی و سیم کشی برق ساختمان های مسکونی

این کتاب هم مانند کتاب بالا یک کتاب کارگاهی است و در کارگاه تدریس می شود. این کتاب به شما آموزش خواهد داد که چگونه یک خانه را به صورت کامل و با رعایت تمامی اصول سیم کشی کنید. سیم کشی سیستم روشنایی ، سیستم پریز ها و …

کتاب دانش فنی پایه

این کتاب یکی از مهم ترین و پر محتواترین کتب رشته برق است. در واقع این کتاب ، پایه و اساس رشته برق می باشد و باید وقت زیادی روی این کتاب گذاشت. اگر این کتاب را به صورت کامل یاد نگیرید خب شاید در سال های آینده به مشکل بربخورید.

کتاب نقشه کشی فنی رایانه ای

این کتاب به شما آموزش خواهد داد چگونه یک نقشه را هم بصورت دستی و روی تخته رسم بکشید و هم توسط نرم افزار قدرتمند اتوکد که تحت ویندوز می باشد، یک نقشه را با تمامی اصول و قواعد نقشه کشی رسم کنید و آن را چاپ کنید. در واقع نقشه کشی  یک درس بسیار مهم و کاربردی است که بعد ها به کارتان خواهد آمد.

کتاب فیزیک دهم هنرستان

کتاب فیزیک دهم، یک کتاب عمومی بین همه رشته های هنرستان می باشد اما چون برخی از بخش های این کتاب مربوط به برق و الکتریسیته می شود، به همین دلیل از این کتاب به عنوان کتاب تخصصی یاد می شود.

کتاب همراه هنرجو

همان طور که از نام این کتاب پیداست، این کتاب همراه هنرجویان رشته برق خواهد بود.در این کتاب مسائل مورد نیاز هنرجویان از اول کار تا بعد ها که نیازشان بشود گفته شده است. قابل ذکر است که از این کتاب هیچ امتحانی گرفته نمیشود.    

برای دانلود فایل pdf هر کدام از کتاب ها، روی عکس آن کلیک کنید